10km Dunajská cyklocesta

Patří mezi nejoblíbenější cyklostesky na Slovensku a zároveň patří mezi nejfrekventovanější cyklotrasy v Evropě.

Cyklotrasa. Termální lázně Veľký Meder a okolí, cyklostezka Berg - Bratislava

Za Bratislavou najdete hlavně bruslaře, povrch hráze je totiž až po Gabčíkovo asfaltový. Na území Slovenska dunajská cyklosteska prochází hraničním přechodem Berg - Bratislava. Vede po hrázi Dunaje přes Petržalku.   Z Bratislavy po pravé straně řeky trasa prochází městskou částí Čunovo, a to vedle areálu vodních sportů. Dunaj se zde významně rozšiřuje díky Hrušovská zdrži, součásti vodního díla Gabčíkovo.

Dunajské cyklotrasy

K nejbližší Dunajské cyklotrase se dostanete z Veľkého Medera přes Kľúčovec. 

Cyklistická trasa Dunaj - Bratislava - Gabčíkovo - Kľúčovec - Veľký Meder

Cyklistická trasa Dunaj, která se dotýká i Dolního Žitného ostrova, patří mezi nejznámější cyklistické trasy Evropy. Vede přes Německo a Rakousko u břehu Dunaje. Trasy jsou vyznačeny zelenými a modrými značkami. Trasy označené modrou barvou jsou vhodné i pro začátečníky, dokud trasy se zelenými značkami jsou náročnější, vyžadují lepší kondici a výstroj.

Bratislava - Čuňovo - Gabčíkovo - Kľúčovec - Veľký Meder

Slovenská část cyklistické trasy začíná u Bratislavy a vede až po Štúrovo. K části, která se dotýká Dolního Žitného ostrova, se můžeme dostat od Kyselica (za Šamorínen) dvěma způsoby - po pravém nebo levém břehu kanálu. Po levé straně hráze se dostaneme přes ručnímu balení, Trstené na Ostrově a Baku k přehradě vodního díla. Pokud si vybereme pravý břeh, musíme se provést kompou přes řeku, a zanechali Vojka a Bodíky se dostaneme k vodnímu dílu v Gabčíkovo. Odtud vede cyklistická trasa do SAPu, odkud se pak dostaneme do medvědovití. Zde se trasa začíná na asfaltové hrázi. Cyklistická trasa táhnoucí se po hrázi Dunaje prochází před Kľúčoveckým a Čičovská ramenem Dunaje, před Číčov končí a dále vede po dálnici přes obec Číčov. Postupující do Trávníku trasa odbočuje doprava směrem na Klížskú Nesmějí. 

Cyklistická dráha vede po dálnici až po Malé Kosihy, kde se znovu vrací na hráz Dunaje. Před Komárnem má hráz oblázková povrch. Cyklistická trasa prochází vedle Zlatni na Ostrově, Nové Stráži av Komárně za železničním mostem vede na Ostrov. Úsek cyklistické trasy označený modře se táhne mezi Číčov a Malými Kosihy po hrázi. Oblázková povrch je vhodný především pro zkušenější cyklisty s horským kolem. Při Klížskej němé trasu se zelenou a modrou značkou spojuje trasa se žlutým označením. Délka cyklistické dráhy od Bratislavy po Štúrovo je 168 km.

V současnosti probíhá vyznačení nového úseku cyklistické trasy vycházející ze SAPu přes nářadí a Pastuchy, a také vycházejíc ze SAPu přes Baloň, Čiližská Radvaň a Pastuchy do Velkého Mederu, a odtud zpět do Kľúčovca (nebo Číčov), kde se znovu spojí s mezinárodním úsekem. Při medvědovití se připojí na vybudovanou cyklistickou trasu vedoucí na Szigetköz na druhém břehu Dunaje v Maďarsku.

Znáte termály Veľký Meder?
1) Ideální místo pro léčení pohybového ústrojí.
2) Ideální místo pro cyklisty, rodiny s dětmi a důchodce. Nejvíce slunečních dní na Slovensku Vám vždy zpříjemní Vaši dovolenou ve Velkém Mederu.
3) Jeden den si odskočte na výlet do starobylého města Gyor, Komárno, navštivte blízké hlavní města Budapešť, Bratislava nebo Vídeň.
4) Pobyty, akce a ubytování máte bez zprostředkovatele za nejlepší ceny.

*Dunajská cyklomagistrála Budapest - delta Dunaje - Constanta, Dunajská.
*Na kole po Dunajské cyklomagistrále podél Dunaje, cykloinformace.
*Putování na kole po Dunajské cyklomagistrále, Dunajská cyklomagistrála.
*Dunajská cyklomagistrála patří k nejoblíbenejším v Europřě.

*dunajská cyklomagistrála
*Dunajská cyklostezka, cyklostezka, Na Dunjské cyklostezce, cyklostezky.

*na kole po "Dunajské cyklostezce" podél Dunaje, Dunajské cyklostezky.
*Putování po Dunajské cyklostezce, cyklostrategie, cykloinformace.
*Dunajská cyklostezka patří k nejoblíbenejším cyklostezkam v Europě.


*Dunajská cyklomagistrála, cyklomagistrála, Na Dunajské cyklomagistrále.
*Cyklomagistrály, Dunajskou cyklomagistrálou, cyklomagistrály,
*Dunajské cyklistické stezky, cyklistický zájezd, Dunajskou cyklostezkou.
*Dunajská cyklostezka Budapest - Delta Dunaje - Constanta, cyklostezka.